ZKOUŠKOVÉ KOŘENÍ ŽIVOTA

10.12.2023

Když Ti život přestává chutnat je každý den těžce stravitelný. Někdy nechutně ostrý, až se Ti slzy tlačí do očí, jindy se Ti zdá planý a bez chuti. Mám pro Tebe dobrou zprávu. Zvu Tě přidat ingredience, které Ti pomohou ochutit zkouškové dny, prožít je s vychutnáním, nejen přežít se zaťatými zuby.

Víra, vděčnost a vytrvalost jsou tím nejlepším kořením života do ne dobrých dnů. Síla víry se může plně rozvinout ze slyšení mého slova. Obzvlášť v náročných dnech si najdi čas a zaposlouchej se do mého slova. Chci Tě ujistit, že jsem Tě nikdy nepřestal mít rád a jsem stále s Tebou. Vděčnost na rtech přináší tu pravou lahodnou chuť, lehkou a zároveň intenzivní, skutečnou a opravdovou, ničím nezaměnitelnou a naprosto jedinečnou. Vytrvalost zesiluje vnímání všech smyslů a probouzí chuť k dalšímu soustu.

Měj z toho jen radost, kdykoli upadáš do různých zkoušek, víš přece, že zkoušení Tvé víry přináší vytrvalost. Právě zkoušky z Tebe budují zkušenou osobnost, posilují Tvou důvěru ke mně, přibližují Tě ke mně blíž a učí Tě být závislým na mě. Nauč se je přijímat s vděčností. Přestože každý den chutná jinak, nedovol okolnostem Tě zcela otrávit. Patříš nebeskému království a tento těžký svět je prozatím součástí Tvého života. Pousměj se, rozjasni se, nejsi sám. Jsem Tvůj. S pohledem upřeným na mě, s vírou a vděčností přijímej těžkosti všedních i nevšedních dnů, vytrvale opřen o naději, která Tě nezradí.

Jsem kulinář a stále tvořím něco nového, ba co víc, chystám bohaté hody pro všechny národy. Buď jako já a nenech se odradit neúspěchem. Poznávej a nauč se dennodenně používat Boží koření života. Byť by to bylo zpočátku po maličkých špetkách, brzy se naučíš pracovat s větším množstvím. Tvůj ochucený život se stane lákavým a lahodným soustem pro všechny hladovějící.


Tvůj Ježíš 

IZAIÁŠ 25,6

LIST JAKUBŮV 1,2-3

K DALŠÍMU ČTENÍ: ŽALM 63

I vy jste kdysi byli tmou, ale nyní vás Pán učinil světlem. 
Efezským 5,8
 


#jitrenkka #svitimjim

   


 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!