POZOR - VLNA VEDER!

24.07.2022

Jsi krásné Boží stvoření, něžné a křehké jako letní květ. Vše, co lze vidět, krása, fyzická síla, udatnost, bohatství, statky i majetky mohou být pro druhé, kolemjdoucí, tak výjimečné, krásné a obdivuhodné. Ale co když přijde letní den? Vzejde slunce a svým žárem spálí trávu, květ opadne a jeho krása zajde. Všechna Tvá snaha a úsilí o dokonalost během zlomku okamžiku vezmou za své.

Abys mohl vlnu veder zvládnout, potřebuješ zakořenit hodně hluboko, čerpat vodu z pramenů spásy. Během parných letních dnů tráva usychá, květ vadne, ale slovo Boha je stálé navěky. Občerství a nasytí, ukotví a podrží. Ani v čase zlém nebudeš zahanben, najíš se dosyta i za dnů hladu. Sucho ani letní žár Ti neublíží, máš-li silné kořeny, brzy obrazíš novými výhonky.

Nedbej tedy tolik na to, co je vidět. Nedovol, aby Ti samolibost a uznání druhých zaslepily oči. Připrav se na horké letní dny. Každým dnem se snaž zakořenit hlouběji, poznávat mě, stále více, nespokojit se s tím, co víš teď. Dychtivě sát a čerpat sílu a poznání z mého slova. Jsem tu pro Tebe, otevřený, připravený dát Ti vše, oč požádá Tvé srdce! Prosím, nevymlouvej se na to, že nemáš čas, že už brzy to bude lepší, až...

Čas, který trávíš se mnou obohacuje Tebe!

Oba víme, že i letos udeří vlna veder a protříbí připravenost všeho živého. Neboj se. Ať už Tě spálí cokoli, vážná nemoc, nepříjemný úraz, ztráta bližního, újma na majetku, náhlý den Tvé smrti nebo mého příchodu, nic z toho Tě nemůže zničit, znovu obrosteš do krásy.


Tvůj Ježíš


IZAJÁŠ 40,6-8

ŽALM 37,18-20

LIST JAKUBŮV 1,9-11

K DALŠÍMU ČTENÍ: IZAJÁŠ 12

I vy jste kdysi byli tmou, ale nyní vás Pán učinil světlem. 
Efezským 5,8
 


#jitrenkka #svitimjim

   


 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!