HORSKÁ DRÁHA

19.11.2023

Každý Tvůj den je jako nový úsek horské dráhy, životní dráhy s množstvím nečekaných zatáček, výkrutů, střemhlavých pádů i různě strmých stoupání. Zatímco některé úseky jsou krásné a nabízí výhledy ze kterých se tají dech, jiné Ti mohou připadat extrémně náročné, cítíš obrovské přetížení, chce se Ti křičet, ale dochází Ti hlas, marně vyhlížíš bod zvratu, změnu směru nebo konec, ztrácíš jiskru, radost i naději.

Jsem s Tebou. Jsem vedle Tebe a nabízím Ti svou pomoc. Chytni se mě za ruku, pevně se drž vírou, já Tě tisknu nadějí, cítíš? Mám Tvou cestu pevně v rukou. Neboj se a neděs, na mě se můžeš spolehnout. Drž se mě dál, i když se tempo zvolní, směr ustálí a vypadá to, že se nic nemůže stát. Mnozí se v těchto chvílích pouštějí a pak rychle hledají, kde a koho se chytí, když přijde nečekaný obrat.

Život je dobrodružství, podobný cestě na horské dráze. Vnímej mě jako neviditelného, přesto živého společníka. Věř mi! Jedině tehdy Tě nikdo a nic cestou nepřekvapí, dokážeš si cestu užít od začátku do konce, znovu a znovu vzdávat díky a těšit se z jízdy i do cílové stanice, která je každým dnem blíž.¨


ŽALM 56,4

ŘÍMANŮM 8,24-25

KOLOSKÝM 2,6-7

I vy jste kdysi byli tmou, ale nyní vás Pán učinil světlem. 
Efezským 5,8
 


#jitrenkka #svitimjim

   


 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!